Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Бути присяжним- почесно, цікаво та відповідально
Відповідно до статті 124 Конституції України народ безпосередньо бере участь у здійсненні правосуддя через присяжних.
Згідно зі статтею 31 Кримінального процесуального кодексу України суд присяжних може розглядати справу суду першої інстанції, якщо за вчинення злочину, в якому обвинувачується підсудний, передбачено покарання у вигляді довічного ув'язнення, і сам обвинувачений подав клопотання про розгляд його справи судом присяжних. До складу такого суду входять два професійні судді і троє присяжних.
У випадках, встановлених Цивільним процесуальним кодексом України, цивільні справи в судах першої інстанції розглядаються колегією у складі одного судді і двох присяжних, які при здійсненні правосуддя користуються всіма правами судді.
Згідно Закону України «Про судоустрій і статус суддів» формування та затвердження списків громадян, які постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду, і, які відповідають вимогам статті 65 зазначеного Закону та дали згоду бути присяжними, покладається на відповідні місцеві ради.
За поданнями територіального управління Державної судової адміністрації України в Херсонській області до місцевих рад області були сформовані та затверджені списки присяжних для здійснення судочинства місцевими загальними судами області. Станом на 01.06.2019 року у місцевих загальних судах Херсонської області налічується 426 присяжних.
Відповідно до статті 64 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» список присяжних затверджується на три роки і переглядається в разі необхідності для заміни осіб, які вибули зі списку, за поданням територіального управління Державної судової адміністрації України.
Наразі ТУ ДСА України в Херсонській області звернулося з поданнями до Верхньорогачицької, Горностаївської, Іванівської, Каланчацької районних та Новокаховської міської рад щодо формування та затвердження списків присяжних на новий строк у зв’язку із закінченням терміну їх повноважень.
Якщо громадяни хочуть справедливий суд, то повинні самі його створювати. Ставайте присяжними-беріть участь у здійсненні правосуддя.