flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Участь народу у здійсненні кримінального судочинства

15 червня 2012, 10:02

У зв’язку  з прийняттям  Кримінального  процесуального  кодексу України від 13 квітня 2012 року № 4651-VI, який набирає чинності з 20 листопада 2012 року, здійснення кримінального провадження  у суді першої інстанції щодо злочинів, за вчинення яких передбачено довічне позбавлення  волі, здійснюється  колегіально судом  у складі трьох професійних  суддів, а за клопотанням  обвинувачуваного - судом присяжних у складі двох професійних  суддів та трьох присяжних. Присяжні  вирішують справи спільно із  професійними суддями, забезпечуючи  згідно з Конституцією  України безпосередню участь народу у здійсненні правосуддя.

Присяжним може бути  громадянин України, який досяг тридцятирічного  віку і постійно  проживає  на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду. Не підлягають   включенню до списків  присяжних особи, які визнано  судом  обмежено дієздатними чи недієздатними, які мають  хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають  виконанню обов’язків  присяжного, мають не зняту чи не погашену судимість, народні депутати України, члени Кабінету Міністрів, судді, прокурори, працівники органів внутрішніх справ та інших правоохоронних органів, інші державні службовці, адвокати, нотаріуси, громадяни, які досягли 65 років та  особи, які не володіють державною мовою. Обов’язково  особа повинна  дати згоду бути присяжним.

Формування  та затвердження списків присяжних   покладається  на відповідні місцеві ради.

На виконання вимог  підпункту 1  п.26 Перехідних положень КПК України  територіальне  управління  Державної судової адміністрації України  в Херсонській області звернулося до органів місцевих рад Херсонщини  з поданнями про формування  та затвердження  ними  списків присяжних  відповідно до  вимог закону «Про судоустрій  і статус суддів» для здійснення судочинства, визначеного процесуальним законом, місцевими  судами області.